Метод.заходиМетодсупровід

Воркшоп вчителів фізкультури

26 листопада 2024 року в нашому інклюзивно-ресурсному центрі відбувся воркшоп для вчителів фізкультури, які надають корекційно-розвиткові послуги з лікувальної фізкультури на тему: «Правильна постава як основа здорового хребта: практичні рекомендації для вчителів ЛФК».

Спікером теоретичного блоку виступила Інна БЕВЗА, фахівець інклюзивно-ресурсного центру КУ «Новоселицький інклюзивно-ресурсний центр». Її виступ був присвячений важливим темам: «Основи правильної постави та її вплив на здоров’я хребта» та «Типові порушення постави у дітей та підлітків і як їх розпізнати». У своїй доповіді вона детально розкрила актуальність проблеми порушень постави у дітей, їх вплив на фізичне та психоемоційне здоров’я.

Інна Георгіївна наголосила на важливості формування правильної постави, адже вона допомагає зменшити навантаження на хребет, знижує ризик викривлень і болю в спині. Також вона поділилася заходами які  допоможуть знизити ризик розвитку сколіозу через надмірне використання гаджетів та підтримати здоров’я хребта дитини. Учасники зустрічі також змогли ознайомитися із ефективними методиками оцінювання постави учнів, щоб виявляти початкові ознаки порушень та вжити відповідних заходів для їх корекції.

У практичному блоці воркшопу виступила Тетяна ТРОЯН, фахівець інклюзивно-ресурсного центру, з темою: “Профілактика та корекція порушень постави у дітей”. У своєму виступі Тетяна Анатоліївна наголосила, що правильна постава є основою фізичного здоров’я дитини, особливо для дітей з особливими освітніми потребами. Вона звернула увагу на те, що порушення постави може значно впливати не лише на опорно-руховий апарат, але й на загальний стан здоров’я.

Особливу увагу Тетяна Анатоліївна приділила демонстрації практичних вправ. Для цього вона підготувала відеоматеріали з прикладами занять, спрямованих на розвиток рухових навичок, укріплення м’язового корсета та підтримку правильної постави у дітей з ООП. Також педагоги брали активну участь у виконанні коригуючих і розвивальних вправ, які вони зможуть використовувати на своїх заняттях.

Захід став важливим майданчиком для професійного обміну досвідом між вчителями фізичної культури. Учасники отримали теоретичні знання та практичні інструменти для роботи з дітьми, яким організовується інклюзивне  навчання. Обговорення нагальних питань, пов’язаних із профілактикою порушень постави та адаптацією фізичної активності для дітей з ООП, було плідним і надихаючим.

Дякуємо всім учасникам та спікерам за активну участь і внесок у спільну справу формування здорового та щасливого майбутнього наших дітей!

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ПРАКТИЧНОЇ ЧАСТИНИ ВОРКШОПУ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ:

Поділитися:
Перейти до вмісту