Батьківська партаЗаходи

Давайте разом зробимо світ добрішим!

Щороку 21 березня весь світ відзначає Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Це особливий день, коли суспільство звертає увагу на важливість рівних можливостей, підтримки для людей із цією генетичною особливістю.

Що таке синдром Дауна?

Це набір симптомів, що розвинулися через присутність додаткової 21 хромосоми. Більшість людей мають 23 пари хромосом, успадкованих від кожного з батьків – загалом 46 хромосом. Коли є додаткова до однієї із пар хромосома, то це називають трисомією. Це змінює те, як розвиваються мозок і тіло дитини. Тому люди із синдромом Дауна потребують додаткового піклування про здоров’я і розвиток.

Які прояви має синдром Дауна?

Ступінь проявів може бути різним. Синдром Дауна може спричинити затримку розвитку, у тому числі й інтелектуального, а також інші медичні стани, як-от захворювання слуху, серцево-судинної системи тощо. Люди із синдромом Дауна мають більші ризики хронічних захворювань, тому важливо уважно ставитися до способу життя і профілактичних обстежень.

Якої допомоги потребують люди із синдромом Дауна?

Спеціальні заняття зі фахівцями із самого народження, заняття з фізичними реабілітологами, логопедами, психологами допомагають дітям із синдромом Дауна покращити фізичний та інтелектуальний розвиток, збільшити самостійність та краще інтегруватися в суспільство.

За умови підтримки, люди, народжені з синдромом Дауна, можуть мати щасливе та здорове життя. Деякі з них будуть більш незалежними, самостійними, зможуть будувати стосунки, працювати та вести активне життя, інші – потребуватимуть регулярного догляду. Проте усі вони можуть бути інтегрованими в суспільство, можуть працювати, займатися творчістю, головне – створити умови для їхнього розвитку та самореалізації.

Символікою Дня людей із синдромом Дауна є різнокольорові шкарпетки – символ єдності, прийняття та любові. Їхня різнобарвність символізує унікальність кожної людини, а їхня форма нагадує хромосоми. Для того, щоби підтримати, розвіяти міфи та стереотипи про людей із синдромом Дауна, кожного року у цей день березня проходить флешмоб Lots of Socks.

У цей день фахівці інклюзивно-ресурсного центру провели тематичні корекційно-розвиткові заняття, щоб допомогти нашим дітям краще розуміти себе, свої можливості та навчитися взаємодіяти з іншими.

Заняття були спрямовані не лише на розвиток навичок, а й на формування позитивного ставлення до себе та навколишнього світу. Через прості пояснення, малюнки та інтерактивні запитання ми допомогли дітям усвідомити, що кожна людина, незалежно від її особливостей, є важливою та має свої сильні сторони.

Разом із дітками ми створили власні різнокольорові шкарпетки – вирізали, малювали, розмальовували їх фарбами, наклеювали аплікації. Оскільки діти потребують розвитку координації, рівноваги та моторного контролю, ми провели рухову гру-естафету «Знайди пару», в якій вини виконували прості завдання: витягували одну шкарпетку та шукали серед розкладених другу таку саму, якщо знайшли – відкладали пару, ловили “сонячні промінчики” (стрічки), рухалися під ритми музики.

Це допомогло дітям розвивати не лише навички, а й відчуття власної цінності, соціальну взаємодію та позитивне мислення. Адже кожен з нас – важливий!

День людей із синдромом Дауна – це не лише про підтримку, а й про визнання їхніх можливостей та прав. У цей день ми ще раз нагадуємо всім: кожна дитина має право на щасливе життя, розвиток та підтримку. Інклюзія – це не просто слово, це дії, які змінюють світ.

Долучайтеся до ініціативи! Одягайте різнокольорові шкарпетки 21 березня та підтримуйте розвиток інклюзивного суспільства!

 

Поділитися:
Перейти до вмісту